Kontakt

Kontakt

Här hittar du kontaktinformation till våra medarbetare.

Kontakta oss

Distriktsäljare

Distriktsansvarig säljare Norr

Elisabeth Pettersson

Distriktansvarig säljare Norrland och Mälardalen


+46-733-12 90 61
elisabeth.pettersson@wienerberger.se

Distriktansvarig säljare Syd

Filip Davidsson

Distriktansvarig säljare Syd


+46-733-12 90 16
filip.davidsson@wienerberger.se

Säljare Stockholm

Lennart Henneberg

Distriktsansvarig säljare Stockholm


+46-733-12 90 24
lennart.henneberg@wienerberger.se

Distriktsansvarig säljare

Thomas Olsson

Distriktsansvarig säljare Väst


+46-733-12 90 25
thomas.olsson@wienerberger.se

Distriktsansvarig säljare Öst

Kjell Söderberg

Distriktsansvarig säljare Öst


+46-733-12 90 55
kjell.soderberg@wienerberger.se

Innesäljare

Innesäljare

Jöran-Patrik Andersson

Innesäljare

+46 040-28 70 75
joran-patrik.andersson@wienerberger.se

Innesäljare

Linnéa Olausson

Innesäljare - Balkar

+46-157-503 70
linnea.olausson@wienerberger.se

Distriktsansvarig säljare Öst

Leif Olander

Innesäljare deltid Porotherm / Produktsupport tegelblock


+46-733-12 90 65
leif.olander@wienerberger.se

Sälj- & Marknadsassistent

Tanya Hemel

Sälj- & Marknadsassistent

+46 040-28 70 72
tanya.hemel@wienerberger.se

Adresser

Wienerberger AB
 
Showroom & Huvudkontor
Arlövsvägen 12
211 24 Malmö
 
Haga Tegelbruk
Tegelbruksvägen 11
745 93 Enköping
 
Sköldinge Balkfabrik
Fabriken 1
640 24 Sköldinge
 
Lager för avhämtning
Wienerbergers lager på Metallteknik
Lerbäcksväg 12
237 91 Bjärred